Ivo Kornatovský

Švýcarsko Abstrakce Anglie Argentina Architektura Baroko Detail Divadlo Fauna Flora Krajina Letadla Lidi Moře, voda Nizozemí PéeFka Plasy Raná Severní Plzeňsko Stromy Svatby Tanec Zátiší

SČF

Ročenka Svazu českých fotografů 2017 :

 

Ivo Kornatovský

 

*1962

 

Žije v pro českou fotografii legendárních Plasích.

Připravil zde řadu výstav (např. Plaské detaily I-VI) a akcí pro fotografy, z nichž nejoblíbenější a nejznámější je Plaské fotoplátno, které proběhlo již v sedmi ročnících. Objevuje po archívech zapomenuté fotografy minulosti (např. výstava Václav Došlý fotografie z let 1945-1960). 

Pravidelně se zúčastňuje soutěží Plaská Lípa, Amatérská fotografie Plzeň, kde několikrát získal první cenu a další ocenění. Podílel se na Salonu výtvarníků severního Plzeňska, Rakovnického fotosalonu, putovní výstavě velkoformátové fotografie, výstavě Maximální fotografie, mezikrajové výstavě Rakovník-Plasy, výstavě Fotomix Plzeň a dalších. Má za sebou desítky samostatných výstav.

Je členem Fotoklubu Plasy, vedoucím a organizátorem kroužků fotografie pro děti a mládež v Plasích, členem odborné rady pro fotografii NIPOS-ARTAMA, výboru a regionální rady SČF. 

I jeho fotografický záběr je široký. Ve své tvorbě úspěšně zasahujedo mnoha žánrových a tématických oblastí. Je dokonalým obrazovým kronikářem svého města, což zúročil jako jeden z autorů knihy Plasy známé i neznámé. 

V roce 2017 mu byl udělen titul Autor SČF (ASČF). 

Na hlavní menu ..

Copyright © 2007 Ivo Kornatovský